Pouya-Heart

کاربرد دستگاه


پزشکان با گوشی پزشکی و شنیدن صدای قلب، کودکان را معاینه می نمایند كه برابر آمار جهاني و آمار گرفته شده در ايران، دقت تشخيص پزشكان ، در تشخيص امراض قلبي از راه گوش دادن به صداي قلب كودك، حدود 40% مي باشد و اين در حاليست كه سامانه  Pooya-Heart از دقت تشخيصي بسیار بالایی برخوردار میباشد.
عدم تشخيص به موقع نارسايي قلبي در کودکان، گاهي باعث عوارض جبران ناپذيري مانند از کار افتادن قلب شده که تنها راه درمان آن پيوند قلب مي باشد و یا در آینده به امراض قلبی بزرگسال تبدیل میشوند. اين قبيل معالجات ريسک بالايي داشته و مشکلات و هزينه های سنگيني را به بيمار و نيز به بخش درماني کشور تحميل خواهد کرد. در صورتيکه، با عملکرد به موقع و هرچه زودتر، تا قبل از سن 12 سالگي، بيماری کودک تشخیص داده شود تا حد بسيار بالايي از اين مشکلات کاسته خواهد شد. تعداد قابل توجهي از کودکان که داراي نارسايي هاي قلبي مي باشند به دليل عدم غربالگري به موقع، مشکلات قلبي آنها حاد شده و به اعمال جراحي منتهي گشته و يا دچار اختلال عملکردي شده که تا پايان عمر، همراه آنها خواهد بود. اين يك مشكل اساسی برای تمام کشورها بوده و سامانه Pooya-Heart قادر است در سطح جهاني اين مشكل را برطرف كند. این سامانه در کشورهای صنعتی هم برای تشخیص سوفل بی گناه و کودکانی که در بدو تولد غربالگری نشده و یا بعداً دچار عارضه قلبی شده اند مورد نیاز است. يكي از دلايلي كه قبل از ورود به دبستان يا مهدكودك، كودكان معاينه قلبي نمي شوند اين است كه تا به حال سيستمي با این توانایی وجود نداشته است ولي با اين سامانه، مي توان تمام كودكان را قبل از ورود به مهدكودك يا دبستان مورد معاينه قرار داد.
در بررسي هاي کلينیکي کودکان، ويژگيهاي ظاهري کودک (مانند کبود بودن رنگ چهره، وزن و قد و غیره) اولين مواردي هستند که مورد توجه پزشکان قرار مي گيرند. سپس نتایج صدای قلب، نوار قلب و اکوکاردیوگرافی بررسی میشوند. پزشکان معمولاً تستهاي پاراکلينيکي کاملتر را زماني انجام مي دهند که کودک کانديد مناسبي براي آن باشد. بدين ترتيب اگر در مرحله غربالگري، کودک علائم پاتولوژيکي، از خود نشان ندهد، معمولاً وارد بررسيهاي کاملتر نمي شود. سامانه Pooya-Heart قادر است با دقت بسیار بالایی غربالگري مناسب را انجام دهد.